Perşembe, 30 Mart 2017 11:13

Mustafa Çevikkol'un Regaip Kandili Mesajı

 

Küçükmuhsine Mahalle Muhtarı Mustafa Çevikkol Regaib Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında üç ayların bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diledi.

Muhtar Çevikkol, “Regaib kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Üç ayların içinde bulunan kandil geceleri af ve mağfiret geceleri olmakla beraber akraba, komşu ve dostlarla olan ilişkilerin tekrar gözden geçirilmesi, küskünlüklerin unutulması için önemli bir fırsattır” dedi.

 

Muhtar Çevikkol,“ Regaib Kandili, Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel gecelerden biridir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceleri çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek günleri fırsat bilerek; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine gayret göstermeliyiz” dedi.

 

Muhtar Çevikkol, “Bu vesile ile Regaib Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diler, hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili’ni tebrik ederim” dedi.

Okunma 841 defa