Perşembe, 22 Mart 2018 07:14

Regaip Kandili Mübarek Olsun

Küçükmuhsine Mahalle Muhtarı Mustafa Çevikkol, Regaib Kandili münasebetiyle yayınladığı mesajında üç ayların bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diledi.

Üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandiline kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Muhtar Çevikkol, mübarek gün ve gecelerin birlik, beraberlik ve dayanışma için değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Muhtar Çevikkol, “Regaib kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir. Üç ayların içinde bulunan kandil geceleri af ve mağfiret geceleri olmakla beraber akraba, komşu ve dostlarla olan ilişkilerin tekrar gözden geçirilmesi, küskünlüklerin unutulması için önemli bir fırsattır” dedi.

Muhtar Çevikkol,“ Regaib Kandili, Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel gecelerden biridir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceleri çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek günleri fırsat bilerek; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine gayret göstermeliyiz” dedi.

Rahmet, feyiz ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı 3 ayların duaların kabul olduğu  bereketli bir zaman dilimi olduğunu ifade eden Muhtar Çevikkol, Regaib Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyor, bu vesile ile hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum" dedi.

Okunma 1069 defa Son Düzenlenme Perşembe, 22 Mart 2018 07:18